Emekliye Kredi – Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliye kredi maaşını aldığı bankadan hemen kefilsiz olarak verilmektedir. Emekli kredileri ihtiyaç türlerine göre adlandırılarak bankalar tarafından verilmektedir.

Emekliye kredi veren bankalar emekliye kefilsiz kredi vermelerindeki en önemli faktör, emeklinin maaşının gününde hesaplarına yatmasından kaynaklanmaktadır. Zaten çoğu banka kredi taksitinin ödenmesini maaşın yattığı güne göre ayarlamaktadır.

Emekliye kredi veren bankalar, esasında emeklinin isteğine bağlıdır. Bütün bankalar emeklilere kredi vermektedir. Emeklinin isteğine bağlı olarak emekli maaşını istediği bankadan alabilmektedir. Dolayısıyla da emeklinin maaşını aldığı banka hemen emekliye kefilsiz kredi vermektedir.

Kefilsiz kredi başvurusu yapabilen emekli, maaşını aldığı bankadan emekli maaşında herhangi bir kesinti yoksa kefilsiz kredi başvurusu hemen kabul edilmekte ve aynı gün içerisinde emekli kredisi verilmektedir.

Emekliye özel kredi olarak verilen ihtiyaç kredilerinde belli miktarda dosya masrafı ile banka tarafından yaptırılan hayat sigortası masrafı peşin olarak alınmaktadır.

Emekli kredileri tutar olarak her bankaya göre değişmekle birlikte birçok bankanın uyguladığı sistem maaşın 14 katı tutarında kredi vermeleridir. Taksit olarak 12 ay, 24 ay, 36 ay, 48 ay, 60 ay uygulaması yapılmaktadır.

Emekliye özel kredi faizleri de aşağı yukarı bütün bankalarda MB’ nın açıkladığı faiz oranları uygulanmaktadır. Yalnız kefilsiz kredi başvurusu kabul edilip kredi alındığı gün geçerli faiz oranları uygulanmaktadır. Sonraki günlerde faiz oranları düşse bile alınan kredinin faizi kesinlikle değiştirilemez.

Emekli kredisi alan emekliler bazı özel günlerde erken yatan emekli maaşlarını dikkatli çeksinler, kredi taksitini muhakkak hesaplarında bıraksınlar. Ödemede gecikmeler sicil açısından negatif sonuç doğurabilir.

Emekliye kredi vermek bankalar açısından riski oldukça azdır. Emekli kolay kolay emekli maaşı aldığı bankayı değiştiremeyeceği için kredi taksitlerini de muntazam bir şekilde ödeyecektir.

Yorumlar

 1. TURGAY CANLILAR dedi ki:

  YUKARIDAKİ YAZIDA EMEKLİYE KREDİ VERİLİYOR DİYORSUNUZ YANLIŞ
  EMEKLİYİM İKİ KERE ZİRAAT BANKASINDAN TÜKETİCİ KREDİSİ ÇEKTİM VE MAAŞIMDAN KESİLEREK ÖDEME YAPTIM MAAŞIMDAN KALAN BAKİYEYİ ALDIM.YİNE KREDİ ALMAK İÇİN MÜRAÇAAT ETTİĞİMDE BU SEFER PUANINIZ TUTMADIĞI İÇİN VEREMİYORUZ DEDİLER. BANKALARIN EN GARANTİLİ KREDİ VEREÇEKLERİ EMEKLİLERDİR.DEVLET TARAFINDAN GARANTİ ALTINDADIR.
  AYRICADA HAYAT SİGORTASI YAPILMAKTADIR.

 2. HALİLOĞLU dedi ki:

  EMEKLİLER !!!
  NAKİT İHTİYACINIZ MI VAR
  ŞİMDİ KREDİ ZAMANI
  ——————————————————-
  EMEKLİLERE KOLAY KREDİ…
  ——————————————————-
  *Bankalar sizlere kredi verirken zorluk mu çıkartıyorlar!!!
  *SİCİLİNİZ Mİ BOZUK veya KREDİ NOTUNUZ MU DÜŞÜK…
  *AYRINTILI BİLGİ İÇİN : 0535 516 16 61

 3. ahmet şakar dedi ki:

  emekli maaşımı garanti bankasından alıyorum bankam bana kredi vermemek için elinden geleni yapıyor

Paylaş

*