Kefilsiz Kredi – Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar kişilerin durumlarını değerlendirerek vermektedir. Kefilsiz kredi vermek için bankalar bazı şartlar aramaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar ne gibi şartlar aradığını incelemekte yarar vardır.

Kefilsiz kredi veren bankalar isimlendirmesi olamaz. Statüye uyan bütün şahıslar için bakalar kredi kullandırmaktadır.

Kefilsiz kredi veren bankalar bir kere kendini sağlama almak mecburiyetindedir. Kefilsiz kredi alacak kişilerin hangi vasıfları taşıması gerektiğine bakılarak kredi verilmektedir. Bu vasıflar nelerdir? Bakalım;

Kefilsiz kredi şahısların göstereceği teminata göre herkes tarafından kullanılabilir. Bankalar güvenilir teminat aldıktan sonra teminatın değerine göre kefilsiz kredi kullandırabilir.

Kefilsiz kredi almak için memur olmak gereklidir. Memur kredisi deyince bankalar memur bordosuna göre kefilsiz kredi olarak memur kredisi vermektedirler. Bankalara göre değişen rakamlara göre memur kredileri aldıkları maaşın katlarına göre ödenebilmektedir. Memur kredisi bazı bankalarda kefilsiz kredi olarak 17 maaş katı kadar olabilmektedir.

Kefilsiz kredi almak için sigortalı işçi statüsünde çalışmak gereklidir. Bazı bankalar işçi kredisi olarak işçilere kredi kullandırmaktadırlar. İşçi kredisi memur kredisi kadar bankalar için cazip olmasa da duruma göre işçi kredisi kullandırmaktadırlar. İşçi kredisi 10 – 11 maaş tutarına kadar olabilmektedir.

Kefilsiz emekli kredileri, emekliye ihtiyaç kredisi diye kullandırılan emekli kredileri bankalar için kontur bir kredidir. Emekli kredileri maaş aldığı bankadan kullandırılmakta olup, 10 ila 14 maaş tutarında 60 ay vadeli kullandırılmaktadır. Emekliye ihtiyaç kredisi adı altında kullandırılan emekli kredileri emeklinin maaşını aldığı bankalardan kefilsiz kredi olarak kullandırılmaktadır.

Bankalar kefilsiz kredileri çok güvendikleri mudilerine kullandırabilirler. Kefilsiz krediler bankaların çok güvendiği müşterileri içinde olabilmektedir.

Kefilsiz kredi almak için teminat vereceksin. Yada devlet memuru, sigortalı işçi veya emekli olman gerekmektedir. Memur kredisi için memur, işçi kredisi için işçi, emekli ihtiyaç kredisi için emekli olmanız gerekmektedir.